Naslovnica Sport FOTO: RA Čapljina slavila uvjerljivu pobjedu u posljednjoj utakmici sezone

Rukometna PL FBiH – jug došla je do zadnjeg kola u kojem su snage odmjerili domaća RA Čapljina i RK Donji Vakuf.

RA Čapljina otvara utakmicu serijom 2:0 te je u jednom trenutku imala četiri pogotka prednosti ali gosti polovicom prvog poluvremena smanjuju zaostatak na minus jedan (7:6).
Prvo isključenje na utakmici zaradila je ekipa RK Donji Vakuf u 20. minuti što dobro koriste rukometaši Čapljine te u 23. minuti dolaze do šest pogodaka prednosti (13:7).
U 28. minuti RA Čapljina udvostručila je prednost nad gostima iz Donjeg Vakufa pobjegavši im na devet golova prednosti (18:9).
U zadnjoj minuti prvog poluvremena gosti su propustili iskoristiti udarac sa sedam metar a iz kontranapada Ivan Pažin postiže pogodak za konačnih 19:9 na kraju prvog poluvremena. To je ujedno bio šesti pogodak Pažina u prvom poluvremenu.

Nastavak utakmice počeo je pogotkom gostiju sa sedam metara te se igralo gol za gol sve do 36. minute.
RA Čapljina do svoje najveće prednosti na utakmici dolazi u 56. minuti (38:21).
Gosti nakon toga pozivaju time-out ali bez rezultata za njih jer ne koriste dva napada a RA Čapljina zabija dva pogotka i u 58. minuti ima rezultat 40:21.
Do kraja utakmice RA Čapljina postiže još dva pogotka za pobjedu od 42:21.

RA Čapljina je ovu sezonu završila na sedmom mjestu prvenstvene tablice koja broji trinaest klubova, s 40 bodova, uz 13 pobjeda, jedan neriješen rezultat i 10 poraza uz gol razliku +61.
Prvoplasirana je ekipa RK Iskra iz Bugojna a posljednjeplasirana momčad lige je Vogošća Poljine Hills 2.