Naslovnica Sport VIDEO: Fenomenalan pogodak Luke Menala u pobjedi Olimpije

Nogometaši Olimpije iz Ljubljene su u 4. kolu Prve lige Slovenije savladali na svom terenu Triglava rezultatom 4:2.

Domaći su bili veliki favoriti u ovom meču, ali je Triglav prvi stigao do vodstva nakon što je Aliaga pogodio u 15. minuti za 1:0.

Ipak, Olimpija je vrlo brzo pogodcima Ante Vukušića u 20. i 24. minuti stigla do preokreta i vodstva od 2:1.

Samo šest minuta nakon drugog pogotka uslijedio je i treći, a strijelac je ovaj put bio bh. nogometaš Luka Menalo koji je sjajno prošao pored igrača Triglava i zakucao loptu u mrežu za 3:1.

Gosti su u 55. minuti uspjeli smanjiti na 3:2 pogotkom Tijanića, ali je pet minuta kasnije Jurčević pogodio za 4:2 što je bio i konačni rezultat.

Olimpija se sada nakon četiri kola nalazi na prvom mjestu sa 10 bodova. Pored Menala, u ekipi Olimpije je cijeli meč odigrao i Tomislav Tomić.