Naslovnica Sport FOTO: HNK Čapljina preokretom do tri boda protiv NK GOŠK u gradskom...

Na stadionu Bjelave odigran je gradski derbi između HNK Čapljina i NK GOŠK iz Gabele.

U boljem raspoloženju su utakmicu dočekali igrači GOŠK-a jer su nakon četiri odigrana kola osvojili deset bodova dok su nogometaši Čapljine do ovog susreta uspjeli skupiti četiri boda.

U 15. minuti Hamza Mešanović dovodi GOŠK u vodstvo udarcem lijevicom s petnaestak metara.

Nogometaši Čapljine su blizu poravnanja rezultata u 19. minuti, Gabrijel Zubac je odlično uputio udarac s ruba šesnaesterca ali vratar Domagoj Lukač odbija loptu u korner. GOŠK je mogao udvostručiti svoje vodstvo u 38. minuti kada Vedin Kulović izlazi sam pred vratara Filipa Vasilja ali njegov udarac iskosa odlazi pored lijeve vratnice te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:0 za NK GOŠK.

U drugom poluvremenu igrači Čapljine su prvi zaprijetili preko Pere Pervan nakon ubačaja s lijeve strane ali njegov udarac glavom odlazi pored desne vratnice. U 51. minuti Mešanović je prekinuo jedno neprecizno dodavanje obrane Čapljine, lopta je došla do Kulovića koji šutira ali vratar Vasilj izbacuje loptu van granica igrališta.

HNK Čapljina dolazi do poravnanja u 64. minuti. Milorada Albijanić je ušao s loptom u šesnaesterac i šutirao a lopta je na putu do gola pogodila Ahmeda Hasinovića i završila iza leđa vratara Domagoja Lukača.

U 73. minuti HNK Čapljina je ostala s igračem manje, a isključen je Ahmed Hasinović nakon grubog starta na zglob Emira Hodžurde.

Samo minutu nakon što su ostali s igračem manje nogometaši Čapljine dolaze do preokreta. Opet je sam pred vratara istrčao Milorad Albijanić na asistenciju Mile Pehara i sigurno zabio za vodstvo HNK Čapljina od 2:1.

U 81. minuti Vedin Kulović je sjajno uputio udarac ali vratar Vasilj fantastično brani ovaj negudan udarac s desne strane. Do kraja susreta ostalo je 2:1 za HNK Čapljina.

Pobjeda je HNK Čapljina osigurala skok s jedanaestog na osmo mjesto prvenstvene tablice te sada imaju sedam bodova na kontu.

Ovim porazom NK GOŠK se spustio dva mjesta niže na prvenstvenoj tablici pa je sada na četvrtom mjestu s deset bodova koliko ima i NK Travnik i NK Zvijezda, a za vodećim FK Olimpikom zaostaje tri boda.

U početnom sastavu za HNK Čapljina nastupili su: Vasilj, Novaković, Đurić, Vulić, Albijanić, Pervan, Hasinović, Zubac, Pehar, Savić te Rodin.

U početnom sastavu za NK GOŠK nastupili su: Lukač, Sarvan, Islamagić, Ereiz, Mašić, Kulović, Savić, Mešanović, Jusufbašić, Hodžurda te Kožul.

U narednom kolu HNK Čapljina gostuje kod ekipe HNK Orašje dok NK GOŠK na svom terenu dočekuje ekipu FK Goražde.