Naslovnica Sport HKK Čapljina i dalje bez pobijede na gostujućem terenu

HKK Čapljina i dalje bez pobijede na gostujućem terenu

Peto kolo košarkaške Premijer lige BiH donijelo je ogled košarkaša Čapljine i Leotara u Trebinju.

Ni treću gostujuću utakmicu HKK Čapljina nije uspio pobijediti, večeras su poraženi s 84:78.

Prvo poluvrijeme pripalo je ekipi KK Leotar. Prvu četvrtinu košarkaši Leotara dobili su s 27:18 a drugu s 22:20.
Treća četvrtina je pripala košarkašima Čapljine s 25:10, a posljednja četvrtina otišla je na stranu domaće ekipe s 25:15.

Pobjedničku ekipu do pobjede su predvodili Dejan Šakotić s 21 poenom, Đorđije Ninković s 18 poena, Marko Rikalo s 13 poena, Damjan Milošević s 12 poena te Vladimir Aleksić s 8 poena.

Kod poraženih najefikasniji su bili Vladimir Ivelja s 21 poenom, Boungei Preston s 20 poena, Milan Lužaić s 12 poena, Edi Sinadinović s 8 poena te Matija Milin s 7 poena.

U narednom kolu HKK Čapljina kod kuće dočekuje ekipu OKK Spars iz Sarajeva.