Naslovnica Sport FOTO: Izuzetno mlada ekipa RA Čapljina nemoćna protiv snažnog sastava RK Bosna

U četvrtom kolu rukometne Prve lige FBiH jug RA Čapljina je trebala gostovati u Sarajevu kod ekipe RK Bosna.

No ekipe su se dogovorile da zamijene domaćinstva pa se tako njihov susret odigrao večeras u Gradskoj sportskoj dvorani Čapljina.

Od samog početka utakmica je išla samo u jednom smjeru. Pomlađena Rukometna akademija Čapljina u čijem sastavu su se našli igrači u dobi od samo 16 godina nije ni u jednom trenutku uspjela ugroziti iskusnu i jaku ekipu RK Bosna koja u svojim redovima ima kvalitetne igrače poput Muhameda Toromanovića i Faruka Vražalića.

Tako iskusna ekipa gostiju dopustila je domaćim mladim rukometašima da postignu svoj prvi pogodak na ovoj utakmici tek u 15. minuti pri rezultatu 11:0 za goste. Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo gostima koji su na odmor otišli s rezultatom 21:5.

U nastavku se očekivano nastavila dominacija jačeg protivnika pa je tako RK Bosna upisao svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu iz isto toliko utakmica i čvrsto drži vrh prvenstvene tablice. Večeras su slavili rezultatom 36:13.

U narednom kolu RA Čapljina očekuje još jedan duel s ekipom koja dolazi iz Sarajeva. Riječ je o ekipi RK Briješće.