Naslovnica Sport FOTO: Poraz HKK Čapljina na svom parketu od KK Sloboda

Nakon druge ovosezonske pauze uzrokovane koronavirusom košarkaši Čapljine su napokon odigrali natjecateljsku utakmicu.

Na svom terenu su odmjerila snage s košarkašima Slobode u zaostaloj utakmici.

U utakmicu domaći košarkaši ulaze loše i gosti rade seriju 8:0. Nakon toga HKK Čapljina je podigao svoju igru i nakon 10 minuta igre domaći su imali zaostatak od 4 poena (26:30). Nakon 12 minuta igre domaći košarkaši prvi put dolaze do poravnanja rezultata na 32:32. Minutu prije kraja prvog poluvremena domaći košarkaši prelaze i u vodstvo 45:44 i tako na odmor domaći idu s tri poena prednosti.

U drugom poluvremenu gostujući košarkaši su odigrali bolje i osvojili obje četvrtine i tako slavili u ovom susretu. Treću četvrtinu gosti osvajaju s 25:15 a četvrtu četvrtinu s 22:20.

Na kraju je bilo 91:82 za goste.

Kod HKK Čapljina najefikasniji bili su Sudžum s 23 poena, Jugović s 19 poena, Brajković s 15 poena, Naletilić s 11 poena te Ivelja s 9 poena.

Kod KK Sloboda najefikasniji bili su Mustapić s 23 poena, Durmo sa 16 poena, Manjgafić s 14 poena, Munižaba s 13 poena te Miličević s 12 poena.