14.1 C
Čapljina
Nedjelja, 28 studenoga, 2021

Peto kolo Europske lige večeras je u grupi H donijelo ogled GNK Dinamo Zagreb i belgijskog Genka.

Pobjedom na domaćem terenu “Modri” su mogli kolo prije kraja natjecanja po grupama osigurati europsko proljeće ali za to će ipak trebati pričekati posljednje kolo.

GNK Dinamo dolazi u vodstvo u 35. minuti kada Theophile-Catherinen šalje dugu loptu iz posljednje linije a Menalo sjajno istrčava naprijed i zabija za vodstvo svoga tima 1:0. Domaći nisu uspjeli zadržati prednost i u zadnjim sekundama prvog poluvremena Ugbo poravnava rezultat na 1:1.

Domaći su tražili pobjedu u drugom poluvremenu ali pogodaka više nije bilo.

Tako je “Modrima” u zadnjem kolu potreban bod u utakmici protiv vodećeg West Hama kako bi i matematički osigurali plasman dalje. No ako Genk ne svlada Rapid u posljednjem kolu, GNK Dinamo će se plasirati u nokaut-fazu natjecanja bez obzira na rezultat u utakmici s West Hamom.

Luka Menalo napustio je igru u 69. minuti.

Još jedan Čapljinac u redovima GNK Dinamo, Josip Šutalo, odigrao je cijelu utakmicu za “Modre”.

Pogodak Luke Menala možete pogledati ovdje.